Twój wybór

Praktyka autorefleksji na buddyjskiej ścieżce

Autor: Dzigar Kongtrül
tł. Robert Sudół

Wydanie:pierwsze
Rok wydania:2011
Data publikacji:20.08.2001
Wydawca:Instytut Marpy
ISBN:978-83-60050-19-4
Stron:140
Format:148x210 mm
Oprawa:miękka, klejona
Tematyka:buddyzm

30.00 zł

Wyprzedano

Na ścieżce duchowej mówimy o oświeceniu. Ale jak pogodzić ideę oświecenia z tym, co widzimy, gdy patrzymy w lustro – kiedy w naszym umyśle pojawiają się wątpliwości, niepokój i skłonność do skupienia na sobie? Dzigar Kongtrül Rinpocze radzi, byśmy nie czuli się „przegrani”, kiedy te uczucia dochodzą do głosu. W rzeczywistości doświadczenia takie nie stanowią problemu, jeśli nie będziemy ich osądzać ani wyolbrzymiać, lecz pozwolimy im się pojawić. Takie podejście do doświadczenia Dzigar Kongtrül Rinpocze nazywa autorefleksją.

Autorefleksja to praktyka, ścieżka i postawa. To duch odwagi, bo ciekawi nas to, co zwykle chcemy od siebie odsunąć. Autorefleksja jest motywem przewodnim wszystkich tradycji praktyki buddyjskiej. Wnosi życie w naszą praktykę, dzięki niej nie jest tylko kolejnym zajęciem.

Gdy praktykujemy autorefleksję, sprawę wyzwolenia bierzemy we własne ręce. Zarazem przyjmujemy wyzwanie, by samemu podejmować decyzję w najważniejszych sprawach, o czym mówi tytuł książki Dzigara Kongtrüla: to twój wybór.

Wykształcony pod okiem słynnego mistrza medytacji Dilgo Kjence Rinpocze, Dzigar Kongtrül Rinpocze ma nierozerwalne związki z buddyzmem tybetańskim. Zarazem od wielu lat mieszka w Kolorado i naucza ludzi Zachodu. Jest bardzo ceniony za umiejętność przedstawiania tradycyjnych nauk w sposób przystępny i przemawiający do współczesnego człowieka.

Klienci, którzy nabyli tę książkę, kupowali także:

Okamgnienie
Okamgnienie
36.00 zł


Twój adres IP: 34.229.131.158
Copyright © 2023 Wydawnictwo A
20 lat Wydawnictwa A