Turkusowa grzywa śnieżnego lwa

Buddyjskie legendy i przypowieści Tybetu

Autor: Lama Surya Das
tł.: Marta Orczykowska

Wydanie:pierwsze
Rok wydania:2006
Data publikacji:01.12.2006
Wydawca:Wydawnictwo Khandro
ISBN:83-87387-13-4
Stron:300
Format:Inny
Oprawa:miękka
Tematyka:buddyzm

35.00 zł

Wyprzedano

Turkusowa grzywa śnieżnego lwa - stanowi zbiór ponad 150 autentycznych buddyjskich legend z Królestwa Tybetu, swoistych opowieści służących nauczaniu. Niektóre pochodzą z czasów Buddy, inne relacjonują zdarzenia bardziej współczesne. To urzekające historie, baśnie i przypowieści - do dziś przekazywane uczniom przez tybetańskich lamów - oddające przejmującą mądrość starej, lecz wciąż żywej tradycji ustnego przekazu. Urokliwe niczym baśnie, a przenikliwe jak biblijne przypowieści, przekazy te z jednej strony pełne są himalajskiego folkloru i magii, rubaszności i fascynującej egzotyki orientu, z drugiej zaś przepełnia je niespotykana duchowa mądrość i zdrowy rozsądek - zawierają mity, które uczą, jak żyć.

Wiele spośród tych historii nie zostało nigdy wcześniej spisanych; były przekazywane ustnie uczniom przez nauczycieli. Surja Das zebrał opowieści, które słyszał od napotkanych lamów, i spisał je po angielsku. Jestem mu wdzięczny za to, że utrwalił ten zachwycający aspekt naszej tradycji, i wierzę, że czytelnicy będą czerpać z nich tyle samo radości, co pokolenia Tybetańczyków.
Tenzin Gjaco, Dalaj Lama XIV

Samo wysłuchanie opowieści o żywych buddach może wprowadzić na drogę wyzwolenia. Niech zatem ta książka będzie dla wszystkich źródłem duchowego błogosławieństwa i inspiracji.
Dilgo Kjence Rinpocze

Ów niezwykły przekaz dostajemy do ręki w szczególnie odpowiednim momencie naszej kulturowej ewolucji. W czasach, gdy świat duchowych wartości próbuje się zastępować płytką materialistyczną etyką, kultem łatwych rozwiązań i szaleńczego, niekontrolowanego postępu techniki - coraz więcej mieszkańców Zachodu szuka szerszej egzystencjalnej perspektywy, ponadczasowej mądrości. Tu znajdziemy jej dostatek.
Daniel Goleman

Klienci, którzy nabyli tę książkę, kupowali także:

Intronizacja
Intronizacja
29.00 zł


Twój adres IP: 34.229.131.158
Copyright © 2023 Wydawnictwo A
20 lat Wydawnictwa A