Praktyczny przewodnik po buddyzmie w pytaniach i odpowiedziach

Autor: Zbigniew Zagajewski

Wydanie:pierwsze
Rok wydania:2005
Data publikacji:01.07.2005
Wydawca:Wydawnictwo A
ISBN:83-89978-03-2
Stron:312
Format:148x210 mm
Oprawa:miękka
Tematyka:buddyzm

34.00 zł

Wyprzedano

      Buddyzm w Polsce jest wciąż egzotyczny. Wiedza o nim opiera się albo na zachodnich publikacjach z połowy ubiegłego wieku, albo na współczesnych interpretacjach z nurtu New Age. Te pierwsze ukazują go poprzez europocentryczny pryzmat światopoglądu chrześcijańskiego, drugie widzą w nim pewnego rodzaju system magiczny, który ma być panaceum na wszystkie dolegliwości współczesnego świata. Obydwa podejścia nie oddają jednak istoty buddyzmu.
      Praktykuję buddyzm od prawie trzydziestu lat i chcąc podzielić się własnymi doświadczeniami i wiedzą na ten temat postanowiłem zająć się działem "pytań i odpowiedzi", czyli "FAQ – Frequently Asked Questions", na stronie internetowej Wydawnictwa A.
      Odpowiadając na pytania internautów opierałem się na naukach autentycznych nauczycieli, mistrzów i lamów oraz na specjalistycznej literaturze. Często cytowałem współczesnych mistrzów takich jak Trungpa Rinpocze, Namkhai Norbu Rinpocze czy Maezumi Roshi, oraz naukowców, na przykład Alexandra Bierzina czy Johna Reynoldsa.
      Chciałem, aby zainteresowani lepiej zrozumieli buddyzm, odkryli to, co ma im do zaoferowania i w czym może im pomóc w życiu.
      Teraz uznałem, że dobrze by było, gdyby te pytania i odpowiedzi stały się dostępne nie tylko w Internecie – i w ten sposób powstała ta niezwykła książka.

Autor

Klienci, którzy nabyli tę książkę, kupowali także:


Intronizacja
Intronizacja
29.00 zł

Twój adres IP: 3.238.232.88
Copyright © 2021 Wydawnictwo A
buddyzm.media.pl