O Wydawnictwie A

Wydawnictwo A powstało w 1997 roku. Publikujemy książki, które pomagają współczesnemu człowiekowi zrozumieć świat oraz własne życie. Wiele z naszych książek przybliża ponadczasową mądrość zapisaną w dziełach powstałych nieraz w odległych kulturach i czasach. Wydajemy również tytuły, które prezentują najnowszą wiedzę o świecie i człowieku. Lektura naszych książek może sprawić, że Wasze życie będzie głębsze, pełniejsze i ciekawsze.

Wydajemy książki z zakresu religioznawstwa, filozofii i psychologii. Specjalizujemy się zwłaszcza w problematyce religii Dalekiego Wschodu. Jesteśmy najważniejszym, profesjonalnym wydawcą literatury buddyjskiej w Polsce.

W serii Buddyzm ukazują się książki prezentujące bogactwo i głębię religii, której tradycja sięga 2500 lat. Czytelnik znajdzie tu zarówno książki XIV Dalajlamy, teksty napisane przez wielkich mistrzów buddyzmu, podręczniki akademickie, jak i książki przybliżające praktyczne aspekty buddyzmu. Warto zauważyć, że publikowaliśmy przekłady literatury buddyjskiej nie tylko z języków zachodnich, ale także z tybetańskiego i japońskiego. Naszym książkom staramy się nadać wysoki poziom edytorski. To właśnie przekład Fukan zazengi, tekstu mnicha Dogena (1200-1253), wielkiego japońskiego mistrza zen, został w roku 2003 zwycięzcą konkursu Edycja na najpiękniejszą polską książkę.

Nakładem Wydawnictwa A ukazały się polskie przekłady książek tak znanych autorów, jak Eckhart Tolle, Maya Deren, Stanislav Grof, Arnold Mindell, czy John Reynolds. Współpracujemy z wybitnymi tłumaczami, między innymi z Ireneuszem Kanią i Michałem Kłobukowskim.

Serdecznie zapraszamy do lektury naszych książek!

Powrót
Twój adres IP: 34.229.131.158
Copyright © 2023 Wydawnictwo A
Świat Buddyzmu