Nie ma cierpienia

Komentarz Do Sutry Serca

Autor: Mistrz Szeng-jen
tł. Jacek Majewski

Wydanie:pierwsze
Rok wydania:2009
Data publikacji:02.02.2009
Wydawca:Związek Buddystów Czan
ISBN:83-918367-0-3
Stron:123
Format:148x210 mm
Oprawa:miękka
Tematyka:buddyzm

20.00 zł

Wyprzedano

Książka jest komentarzem do jednego z najbardziej znanych tekstów buddyjskich – Sutry Serca, który znany jest w ośrodkach i klasztorach buddyjskich na całym świecie. Chociaż Sutra Serca zajmuje nieco ponad jedną stronę, stanowi wydestylowaną esencję nauk Buddy. Szkoły czan (zen), kładące nacisk na żywą, bezpośrednio doświadczaną mądrość, od dawna z wielkim szacunkiem odnoszą się do tej sutry za jej zwięzłe ujęcie zasadniczych wglądów Buddy.

Książka "Nie ma cierpienia" stanowi komentarz Mistrza Szeng-jena do Sutry Serca. Mówi on o sutrze z perspektywy czan (zen), przedstawiając ją jako szereg metod medytacji i zachęcając czytelników do doświadczenia jej prawd bezpośrednio poprzez medytację i w codziennym życiu. W ten sposób temat Sutry Serca staje się czymś więcej niż tylko intelektualnym ćwiczeniem, a mianowicie metodą praktyki, dzięki której można przebudzić się ku właściwej każdemu z nas fundamentalnej mądrości. Czy chcemy lepiej zrozumieć koncepcje buddyzmu, czy pogłębić swoja praktykę medytacji, ten komentarz do Sutry Serca może okazać się w tym wielką pomoca.

Mistrz Szeng-jen urodził się w 1930 roku pod Szanghajem, był jednym z najwybitniejszych współczesnych nauczycieli tradycji buddyjskiej. W wieku 13 lat został mnichem. W 1963 roku zaczął samotne sześcioletnie odosobnienie. Otrzymał przekaz w obu szkołach czan: tsao-tung (jap. soto) i lin-czi (jap. rondzai). Uzyskał również doktorat w dziedzinie literatury buddyjskiej na Uniwersytecie Risio w Tokio w Japonii. Od 1978 roku zaczął nauczać na Tajwanie, a następnie w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Zmarł w 2009 roku.


Klienci, którzy nabyli tę książkę, kupowali także:Twój adres IP: 3.239.117.1
Copyright © 2023 Wydawnictwo A
Cyber Sangha