Mnich i Filozof

Autor: Jean-Francois Revel, Matthieu Ricard
tł. Adam Kozieł

Wydanie:z okazji wizyty w Polsce J.Ś. XIV Dalajlamy
Rok wydania:2000
Data publikacji:01.02.2000
Wydawca:Biuro Informacji Gospodarczej Sp
ISBN:83-87588-45-8
Stron:308
Format:148x210 mm
Oprawa:twarda, szyta, obwoluta
Tematyka:inne

30.00 zł

Wyprzedano

"W tej książce cudowne jest to, że pokazuje jak owocny może być otwarty, serdeczny dialog. Choć rozmówcy inaczej patrzą na człowieka i szukają wiedzy na różne sposoby, obaj mówią nam przecież, że nie idzie o to, czy życie ma sens, lecz o to, czy mu go nadamy."
JEGO ŚWIĄTOBLIWOŚĆ XIV DALAJ LAMA

Jean-Francois Revel urodził się w 1924 roku. Jest członkiem Akademii Francuskiej. Jego książki, w tym best-sellery Bez Marksa i Jezusa oraz Jak giną demokracje, przełożono na wiele języków. Był redaktorem opiniotwórczego L'Express. Mieszka w Paryżu.

Jeden z najwybitniejszych francuskich intelektualistów, zdobył sławę, rzucając wyzwanie komunizmowi i chrześcijaństwu. Dwadzieścia siedem lat temu jego syn Matthieu Ricard zrezygnował z obiecującej kariery naukowej i zaczął studiować i praktykować buddyzm tybetański pod kierunkiem najwybitniejszych nauczycieli naszych czasów.

Ojciec i syn, filozof i mnich, spotkali się w Nepalu, by zadać sobie pytania, które od wieków stawia sobie ludzkość. Czy życie ma sens? Czym jest świadomość? Czy człowiek jest wolny? Co dały nam odkrycia naukowe i postęp techniczny? Czym jest cierpienie, wojna, nienawiść? To nie jest abstrakcyjna rozmowa. Mówią o etyce, prawach człowieka, odpowiedzialności, wiedzy i wierze, o swoich poszukiwaniach sensu życia.

Ich rozmowa zmienia się w fascynujący, głęboki i inspirujący dialog między Wschodem i Zachodem, łączący idee z codziennym życiem, emanujący mądrością, która może wzbogacić nasze życie.

Matthieu Ricard urodził się w 1946 roku. Jest doktorem biologii molekularnej. W 1972 roku przeniósł się do Indii, gdzie studiował pod kierunkiem wielu wybitnych tybetańskich nauczycieli buddyjskich. Jest tłumaczem i autorem Podróży do oświecenia. Mieszka w klasztorze Szeczen w Nepalu.

Twój adres IP: 34.229.131.158
Copyright © 2023 Wydawnictwo A
buddyzm.media.pl