Czym jest Dharma?

Podstawy nauki Buddy

Autor: Sangharakszita
tł.: Henryk Smagacz

Wydanie:pierwsze
Rok wydania:2005
Data publikacji:24.10.2005
Wydawca:Wydawnictwo A
ISBN:83-89978-08-3
Stron:240
Format:148x210 mm
Oprawa:miękka
Tematyka:buddyzm

19.00 zł

Wyprzedano

Sangharakszita, właściwie Dennis Lingwood, urodził się w Londynie. Już w młodości interesował się kulturą Wschodu, szczególnie buddyzmem. W czasie drugiej wojny światowej służył w armii angielskiej. Po zakończeniu działań wojennych pozostał w Indiach. Przez wiele lat praktykował buddyzm i pobierał nauki od czołowych przedstawicieli najważniejszych tradycji buddyjskich, zdobywając ogromną wiedzę i doświadczenie.

Po dwudziestu latach spędzonych w Indiach powrócił do Anglii, gdzie w 1967 roku założył ruch buddyjski pod nazwą Przyjaciele Zachodniej Wspólnoty Buddyjskiej (Friends of the Western Buddhist Order). Sangharakszita zdobył uznanie na całym świecie jako tłumacz i pośrednik między tradycyjnym światem Wschodu a nowoczesnym światem Zachodu. Jest autorem kilkudziesięciu wysoce cenionych książek z zakresu buddyzmu.

Dharma to centralne pojęcie buddyzmu. Ogólnie oznacza ono uniwersalną prawdę czy też prawo dotyczące wszystkich fenomenów. Termin ten odnosi się także do nauki Buddy, który tę zasadę poznał i w oparciu o to poznanie, ukazał ścieżkę do wyzwolenia. Książka Czym jest Dharma? ukazuje się jako druga cześć trylogii Sangharakszity poświęconej trzem filarom buddyzmu, Buddzie, Dharmie i Sandze.

Klienci, którzy nabyli tę książkę, kupowali także:

Sutry i tantry
Sutry i tantry
32.00 zł

Pustka innego
Pustka innego
19.00 zł

Twój adres IP: 3.239.117.1
Copyright © 2023 Wydawnictwo A
buddyzm.media.pl