Alchemia taoizmu

Autor: Michael Winn
przełożył i opracował Zbigniew Zagajewski

Wydanie:pierwsze
Rok wydania:2006
Data publikacji:15.05.2006
Wydawca:Wydawnictwo A
ISBN:83-89978-04-0
Stron:214
Format:Inny
Oprawa:miękka (folia)
Tematyka:inne

42.00 zł

Wyprzedano

Obecnie dobrze znane i popularne są takie taoistyczne praktyki, jak tai czi czuan, kung fu, czi kung czy chińska medycyna. Ale nie wszyscy wiedzą, że wywodzą się one ze starożytnej — sięgającej kilka tysięcy lat p.n.e. — taoistycznej praktyki duchowego rozwoju, zwanej wewnętrzną alchemią.
Egzoteryczne, popularne nauki taoistyczne nauczają, jak zharmonizować i zrównoważyć przepływ energii życiowej, czi, dla uzyskania długiego i szczęśliwego życia. Ale dzięki nim nie da się uniknąć śmierci i lęku przed nieznanym. W wewnętrznej alchemii, należącej do nauk ezoterycznych, adept przyśpiesza proces swojej ewolucji, tak aby powrócić do Źródła (Tao) zanim umrze.
„ALCHEMIA TAOIZMU” zawiera szczegółowy opis uniwersalnej praktyki Wewnętrznego Uśmiechu oraz teksty wprowadzające w istotę procesu wewnętrznej alchemii. Książka jest bogato ilustrowana alchemicznymi symbolami i kaligrafiami. Dzięki niej można zapoznać się z alchemią taoistyczną zarówno na poziomie praktycznym, jak i teoretycznym.

„Znam Michaela Winna ponad 20 lat i wiem, jak bardzo poświęcił się tao. Uważam go za jednego z najlepszych autorów piszących o tao na Zachodzie. Jestem mu wdzięczny za napisanie tej bardzo dobrej książki, która ludziom Zachodu wyjaśnia praktyczne zastosowanie subtelnej energii tao. Ludzie zwykle uważają, że taoizm to tylko interesująca, intelektualna filozofia. Teraz zaczynają sobie uświadamiać, że jest to bardzo głęboka duchowa nauka.”
[Mantak Chia, mistrz taoistyczny]

„Ludzie studiują teorie jin i jang oraz Pięciu Elementów, ale niewiele iwedzą o juan czi, pierwotnej czi. Według mnie dużo bardziej pożyteczne jest mówienie o trzech siłach, a nie tylko o dwóch. Juan czi jest aktywną i obecną w każdej chwili trzecią siłą. Ta trójwymiarowa fizyczna rzeczywistość jest głównie spolaryzowana na energię jin i jang. Celem alchemika jest stopniowe zwiększanie proporcji juan czi, która pozostaje stabilna i obecna w tym wymiarze. Juan czi, czyli pierwotna czi jest pewnego rodzaju nadprzewodnikiem, autostradą, którą można wygodnie podróżować po kosmosie, albo też bezpiecznym domem tutaj na ziemi.”
[fragment książki]

Klienci, którzy nabyli tę książkę, kupowali także:


Sutry i tantry
Sutry i tantry
32.00 zł

Twój adres IP: 3.239.117.1
Copyright © 2023 Wydawnictwo A
20 lat Wydawnictwa A